Відомі Нікопольці

І. Почесні громадяни міста Нікополя

(1967-1984 рр.)

1 Куценко Іван Степанович 1905-1981

Ветеран праці Нікопольського Південнотрубного заводу, Герой Соціалістичної праці

2 Майстренко Федір Михайлович Директор Нікопольського Нікопольського Південнотрубного заводу у 1944-1947, ветеран-металург
3 Ганчев Іван Дмитрович 1929-2009

Бригадир монтажників тресту «Нікопольбуд», Герой Соціалістичної праці на 1969 р. (у1986 р. двічі)

4 Грязєв Петро Іванович 1925-1999 Робітник Нікопольського Південнотрубного заводу, Герой Соціалістичної праці
5 Надьожкін Герасим Мартемьянович 1914-1974

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь, Герой Радянського Союзу

6 Шеменков Опанас Дмитрович 1896-1972

Учасник боїв з німецькими військами,

Герой Радянського Союзу

7 Свечкарьов Олександр Іванович 1924-

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь, Герой Радянського Союзу

8 Іонов Володимир Михайлович Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь
9 Василенко Сергій Іосипович 1906 –

Головний інженер Нікопольського Південнотрубного заводу у 1955-1970 рр.

10 Чуйков Василь Іванович 1900-1982

Маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу

11 Лелюшенко Дмитро Данилович 1901-1987

Генерал армії, двічі Герой Радянського Союзу

12 Судець Володимир Олександрович 1904-1981

Маршал авіації, Герой Радянського Союзу

13 Тихонов Микола Олександрович 1905-1997

Заступник голови ради Міністрів СРСР, депутат ради СРСР

14 Завьялов Микола Іванович 1913-1989

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь, Герой Радянського Союзу

15 Поцелуєв Іван Миколайович 1915-2000

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь, Герой Радянського Союзу

16 Єрьомін Борис Миколайович 1913-2005

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь

17 Савицький Євген Якович 1910-1990

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь, Маршал авіації, двічі Герой Радянського Союзу

18 Зданович Гавриїл Станіславович 1900-1984

Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь Герой Радянського Союзу

19 Шпуняков Сергій Павлович 1922-2004 Учасник боїв з німецькими військами за м.Нікополь Герой Радянського Союзу

ІІ. Почесні громадяни м.Нікополя,

нагороджені почесною відзнакою «Честь і слава»

П.І.Б. Діяльність. Нагороди
1. Костенко Ілля Іванович 1921-1910

Ветеран Великої Вітчизняної війни і педагогічної праці, Заслужений вчитель УРСР

2.Богуш Павло Михайлович 1922-2003

Ветеран Великої Вітчизняної війни і педагогічної праці, краєзнавець

3.Ануфрієва Лідія Олексіївна Учасник боїв з німецькими військами м.Нікополь, ветеран педагогічної праці, голова, квартального комітету
4.Таран Павло Андрійович 1916-2005

Двічі Герой Радянського Союзу, генерал-лейтенант авіації

5.Величко Борис Федорович 1931 р.н. Начальник цеху ПРО, головний інженер, директор Нікопольського заводу феросплавів, голова, заступник голови ВАТ «НЗФ» у 1967-1999 рр
6.Бредихін Володимир Дмитрович 1927 р.н.

Ветеран Великої Вітчизняної війни, Заслужений тренер УРСР, ветеран спортивної фізкультурної роботи

7.Гонтаренко Анатолій Федорович 1937 р.н. Директор Нікопольського кранобудівного заводу ім. Леніна у 1975-1985 рр., перший секретар Нікопольського МК КПУ у 1985-1990 рр
8.Ігнатенко Олексій Миколайович

1946 р.н.

Директор заводу «Більшовик» з 1981 р., голова ПРАТ «НSТА» з 1997 р.

9.Зель Марія Олексіївна 1939 р.н.

Ветеран педагогічної праці м.Нікополя

10.Черкун Олена Андріївна 1925-2012 Активіст ветеранського руху України, голова Нікопольського осередку борців антифашистського руху
11.Симашко Костянтин Миколайович 1980 р.н.

Чемпіон параолімпійських ігор. 2008 р. у Пекіні

12.Антонова Олена Анатоліївна 1972 р.н. 25-кратна чемпіонка України у киданні диску, майстер спорту міжнародного класу, учасниця 4-х олімпійських ігор 1996-2008 рр
13.Воловик

Володимир Іванович

1939 р.н.

Ветеран спортивно-фізкультурної роботи, Заслужений тренер України

14. Куценко Олександр Іванович 1939-1999

Бригадир, начальник цеху, ПРВ, заступник головного інженера, директор Нікопольського ПТЗ у 1964-1994 рр

15.Аверьянов

Микола Петрович

1925 р.н.

За участь у боях з німецькими військами і активну участь у патріотичному вихованні молоді, розвиток ветеранського руху
16. Куцін Володимир Семенович

1950 р.н.

Голова правління, генеральний директор ПАТ «НЗФ»

17.Марущак Анатолій Якович 1937 р.н. Благочинний церков Нікопольського округу Української православної церкви
18.Ткач Микола Анатолійович

1943 р.н.

Начальник Нікопольського управління газового господарства з 1981 р. по 2007 р., депутат міськради у 1983-1987, 1990-1004, депутат облради 1990-1994
19.Єгоров Віталій Якович

1943 р.р.

Директор Нікопольського механічного заводу у 1982-1988, голова виконкому Нікопольської міської ради народних депутатів у 1988-1992 рр.
20. Продан Марк Дмитрович 1933 р.н. Ветеран праці, художник-іконописець при Спасо-Преображенсокму соборі
21.Пшеничний Валерій Григорович

1951 р.н.

Член, заступник голови конституційного суду України у 2003-2007, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, генерал-майор міліції
22.Дубовик Іван Тихонович

1942-2015

Заслужений тренер України (1997) з боротьби самбо, майстер спорту СРСР. Ветеран спортивно-фізкультурної роботи
23.Горбенко Георгій Пилипович

1939 р.н.

Заслужений юрист України, суддя і голова Нікопольського міського суду 1990-2011 рр

24.Кириченко Ніна Олександрівна 1930 р.н.

Ветеран педагогічної праці,

Герой Соціалістичної праці

25.Прудков Олександр Петрович 1937-1992

Перший секретар Нікопольського МК КПУ у 1968-1983 рр

26. Дубінін В'ячеслав Йосипович 1949 р.н. Майстер спорту СРСР по боксу, заслужений тренер України по боксу , ветеран спортивно-фізкультурної роботи
27.Атанасов Василь Радіонович

1935 р.н.

Головний радник з технології ПРАТ «Сентрава продакшн Юкрейн», лауреат Державної Премії СРСР 1986 р.
28.Дядюра Григорій Григорович Ветеран органів внутрішніх справ, підполковник у відставці
29.Кириченко Василь Миколайович 1954 р.н. Начальник автотранспортного цеху ПАТ «Нікопольський завод феросплавів»
30.Фельдман Олександр Ісаакович

1949 р.н.

генеральний директор ТОВ ВНЦ “Трубосталь”, к.т.н.

Views: 625